Rally Bohemia 2016

Sportovní rallyový tým

Celou dobu se posádka těšila až přijde následující soutěž a to Rallye Bohemia 2016 v okolí Mladé Boleslavi.

A najednou tu bylo 30.6 a čekal naší posádku odjezd. Spolujezdec Karel se svým kamarádem Jirkou Valešem vyjížděli ve 12:30 z Havlíčkova Brodu směr Mladá Boleslav. Byli na místě dříve, tak zkusili převzít všechny potřebné papíry k účasti na Rally. Naštěstí Miloš Sekyra byl tak pečlivý, že klukům vydali úplně všechno. Když Miloš přijel, mohl si dát jen cígo a mohlo se vyrazit na ubytování. Po ubytování se vydala posádka na trénink. Po tréninku a napsání několika RZ se po cestě na večeři stavila pro Jirku na ubytování. Dojelo se na večeři a mohlo se jít spinkat s natěšeností na další den.

13575460_10201881735362332_120289354_oRáno 1.7 čekala posádku snídaně a mohlo se opět vyrazit poznávat a psát další chybějící RZ. Pátek tak rychle utekl a byla tu sobota a obrovská nedočkavost. Ráno přijela naše kráska Fabie RS, kterou dovezl náš hlavní mechanik Jiří Petrášek s kamarádem Pepou. Auto se složilo a jelo se na technickou přejímku. Po technické přejímce se rozložilo depo a čekalo se na Slavnostní start na náměstí v Mladé Boleslavy. Ale než se naše posádka a ostatní dočkali odjezdu ze servisní zóny tak se přes servis prohnal vítr a většina rozložených stanů se začala lámat, poletovat po servise, v tu dobu to v servise lítalo vlastně všechno. Ale nakonec se všichni dočkali svého startu. A mohlo se začít bojovat.

Naší posádce se tratě této rally moc líbily a užívala si to. Po poslední RZ v sobotní etapě se naše Fabie umyla a dala na noc do uzavřeného parkoviště. A my jsme jeli na ubytování. Po první etapě naše posádka měla chutě na pivo. Poblíž ubytování byla hospůdka tak jsme se zastavili na pivečko. Jediné co nás překvapilo bylo, že když přišla zavírací doba hospody, tak obsluha zhasla na zahrádce, zamkla dveře u hospody a sedla na kola, popřála dobrou noc a odjela. Na zahrádce zůstalo cca 12 lidí a cca 20 půllitrů. Jiný kraj, jiný mrav asi. Ale asi to tak dělávají, budiž. Kluci dopili a šli spinkat.

Druhý den je čekala pořádná porce ostrých km. 2.7 se kluci probudili s dobrou náladou. A natěšeni na 2. etapu. Ráno se vyzvedlo auto z uzavřeného parkoviště. Doplnilo se pitivo pro posádku a mohlo se vyrazit. Druhá etapa utíkala nějak moc rychle. Co nevidět tu byla cílová rampa. A na naše posádka vybojovala 1.místo ve třídě 11. Milošovi a Karlovi se splnil sen pokořit Rally Bohemia bez újmy na autě a umístit se na stupních ve třídě. A to si posádka splnila.

Na konec tohoto článku chceme poděkovat celému teamu – Jirka Petrášek, Pepa Kyhos, Jirka Valeš za skvělou práci v rolích mechaniků. Moc děkujeme a na viděnou na Rally Barum Zlín 2016

Karel Báťa