Vezeme 1. místo ve třídě z Barum Rally

Sportovní rallyový tým

Odjezd na Barum Rally byl naplánován už na úterý 23.8, protože už v ten den probíhala administrativní přejímka. Karel s Jirkou vyjížděli v 15:30 z Havlíčkova Brodu. Miloš vyjížděl o hodinu dříve. Než náš Miloš dorazil tak Karel s Jirkou už se ubytovali na SPŠ Otrokovice. Vzápětí dorazil náš řidič. A mohlo se vyrazit na přejímku do Zlína. Miloš tu byl i v loni tak věděl kde co je. Karel s Jirkou zde byli poprvé jako účastníci rally. Ale vše se zvládlo. Po přebráni všech potřebných věcí (startovní čísla, program atd.) se vyrazilo zpět na ubytování. Zde se vystěhovaly věci na pokoj. A šlo se na pivko a koukalo se na fotbal. V jídelníčku měli na objednávku pečený kolena. Tak jsme si je na druhý den zamluvili. Kluci si dali jídlo a nějaké to pivko a šlo se hajat.

Bata_(13)Druhý den na naši posádku čekalo najíždění (trénování). Než kluci najeli povolené rychlostní zkoušky tak Jirka zjistil kde co v okolí je. Po najetí se vyrazilo na pečený kolena. Takovou dobrotu svět neviděl. Po najedení se ta mastnota pěkné spláchla Plzní. A potom se vyrazilo spát.

Ve čtvrtek nás čekalo zbytek najížděni mimo městské rychlostky. Ta se dala najíždět až po půlnoci. Ale najet se to muselo. Po najetí se na pokojích dalo pivo a šlo se spát. V pátek nám přijelo auto a následovalo polepení auta a technická. Auto bylo převzato na Rally Barum. Teď už se jen těšit na rampu a městskou etapu.

A hle najednou tu byl start na rampě. A od startu na městskou nás dělilo jen několik desítek minut. A najednou jsme stáli na startu. Vždy po odbočení do P10 nebo L10 se autu nechtělo jet. A najednou se vždy vzpamatovalo. Naše posádka městskou s problémy dokončila. Auto se dalo do Uzavřeného parkoviště a naše posádka se zbytkem týmu se šla dívat na ostatní závodníky. Městská speciálka se jela v opačném poradí čísel od největších po nejmenší. Až dojel poslední, tak se vyrazilo na ubytováni. Po cestě se koupil rum a kola. Tož to byl špatný nápad. Všichni chlastali jak utrhnutí ze řetězu. Karel a Jirka šli spát.

Ráno je čekal perný den. A hurá už tu bylo ráno. Kluci se probudili a vyrazilo se do UP pro auto. Auto se včas vyzvedlo. Dovezlo se do servisu. Vykonal se potřebný servis a kluci vyrazili vstříc ostrým km. Vše fungovalo jak má, akorát po poslední sobotní rychlostce nám nešel zařadit první rychlostní stupeň. V servise nám bylo řečeno od Jirky, že máme jedničku používat málo. To se hůř dělá. Ale nebudeme předbíhat. Po krátkém servise se dalo auto na noc do uzavřeného parkoviště. A šlo se na ubytovnu. Pěkně vyspalá posádka ráno v neděli vyrazila pro auto aby ho přivezla do servisu na kontrolu všech dílů a mohla se vydat vstříc posledním několika rychlostním zkouškám. Čím více se blížil konec Rally Barum tím více se nám špatně rozjíždělo. Ono celý den se rozjíždět na dvojku i ve vracákách dostává ta spojka hodně zabrat. Ale naše Fabie to dala a už posádka stála opět na slavnostní rampě. ale s tím, že naší posádce byly předány poháry za první místo ve třídě 11.

Po vyhlášení se Karel s Jirkou a zbytkem týmu rozloučili a vyrazili směr Havlíčkův Brod. Domu dojeli něco kolem 12. hodiny v noci. Ráno oba šli do práce a vstávat se opravdu nechtělo. Zbytek týmu zůstal do pondělí do oběda a taky se rozjeli domů.

Tímto chci poděkovat celému našemu týmu za skvělou práci na závodech, dále chci poděkovat manželkám naší posádky za trpělivost a velkou podporu kluků. A co na závěr? Hurá fandit na Rallye Příbram 1-2.10.

Váš RallySport Sekyra